Yhteystiedot ja hallinto

ESLA-jaoston jäsenet, toimihenkilöt, aluetoimijat 2018  
    
NimiS-postiPuhVastuualue
Hannu Vuola
hannu.vuola@lentopalloliitto.fi
0440240040
Puheenjohtaja
Simo Saros KUVASimo.Saros@destia.fi0400411987 
Jori Ostrovskij KUVAjostrovs@gmail.com0407636283 
Sari Mannersuo
sari.mannersuo@kymp.net
044 545 0434
 
Heikki Torkkeli KUVAheikki.torkkeli@wippies.fi0405500128Sihteeri, rahastoshoitaja
Petri Novitsky
petri.novitsky@futurist.fi
0400488048
 
Sanna Weidenbacher KUVAsannasalpis@gmail.com0440802347 
Minna Saarinen
minna-annukka.saarinen@kolumbus.fi
040 724 4912
 
Iris Riihiluoma KUVAriihiluoma@gmail.com0407482517Nuorisopäällikkö
    
Toimihenkilöt   
Teemu Niemelä KUVAteemu.niemela@lentopalloliitto.fi0408236550Aluepäällikkö, lentopalloliitto
Antero Tapolaantero.tapola@luukku.com0440880654Viking Line CUP, Viikkari-Beach
Kaisu Polsokaisu.polso@lentopalloliitto.fi0400910327Sarjanhoitaja
    
Etelä-Karjalan edustajat

 

  

Mirella Varis

Pekka Parviainen KUVA

mirella.varis@gmail.com

ptparviainen@gmail.com

0443060592

0503630052

 
    
Lentopalloliiton liittovaltuutetut  
Jaana Ylitalojaana.ylitalo@mehilainen.fi0407174159 
Pekka Törmä
hallitus@hbv.fi
0407775312
 
Merja Isomäkiisomaki@saunalahti.fi  
    
Simo Saros
Simo.Saros@destia.fi
0400411987
 
Jari Vento

jari.vento@co.inet.fi

 

0400156852

 

 

Miina Lehtinen

Varaedustajat

aho.miina@gmail.com

0409650424

 
Juulia Lehtonen   
Elisa Hasu   
Nina Salmijärvi
mimmu.salmijarvi@hotmail.com
0407064265
 
Iris Riihiluoma   

Jussi Siitonen KUVA

Jukka Pohja

jussi.siitonen@ala-pekkola.fi

jukkapohja@phnet.fi

0505703811

050 390 0470

 
    
Lentopalloliiton hallituksessa, Etelä-Suomesta  
Nora Isomäkinora.isomaki@gmail.com0503123610 
Hannu Vuolahape.vuola@gmail.com0440240040 
    
Aluevalmentajat, pojat   
Esa Piipari KUVAesa.piipari.lp@gmail.com050 556 7694 
Juha Laurilajuhalaurila123@gmail.com0504123637 
Markku Väänänenmarkku.vaananen@intersport.fi  
Petri Välimetsä   
Matti Palonen   
    
Aluevalmentajat, tytöt   
Jouni Helenius KUVAjouni.helenius77@gmail.com0442316107Päävalmentaja
Marika Mentula
marika.mentula@nokia.com
0407252987
 
Riikka Lehmus
riikka.lehmus@gmail.com
0405448820
 
Vesa Kauppiweskauppi@yahoo.com0407180606 
    

Slel/Etelä-Suomen Lentopallon Alue
Radiokatu 20
00093 VALO

Y-tunnus: 020 21 96-4

Paperilaskut:
Slel/Etelä-Suomen Lentopallon Alue
00000502
PL 100
80020 Kollektor Scan

Verkkolaskut: Slel/Etelä-Suomen Lentopallon Alue
FI7755412840006523 Operaattori Osuuspankk (OKOYFIHH) Finvoice