Yhteystiedot ja hallinto

ESLA-jaoston jäsenet, toimihenkilöt, aluetoimijat 2018  
    
NimiS-postiPuhVastuualue
Hannu Vuola
hannu.vuola@lentopalloliitto.fi
0440240040
Puheenjohtaja
Simo SarosSimo.Saros@destia.fi0400411987 
Jori Ostrovskijjostrovs@gmail.com0407636283 
Sari Mannersuo
sari.mannersuo@kymp.net
044 545 0434
 
Petri Novitsky
petri.novitsky@futurist.fi
0400488048
 
Sanna Weidenbachersannasalpis@gmail.com0440802347 
Minna Saarinen
minna-annukka.saarinen@kolumbus.fi
040 724 4912
 
Iris Riihiluomariihiluoma@gmail.com0407482517 
Nina Salmijärvimimmu.salmijarvi@hotmail.com0407064265 

 

Toimihenkilöt

   
Pertti Kulluvaarapertti.kulluvaara@lentopalloliitto.fi0440806605Aluepäällikkö, Lentopalloliitto
Antero Tapolaantero.tapola@luukku.com0440880654Viking Line CUP, Viikkari-Beach
Kaisu Polsokaisu.polso@lentopalloliitto.fi0400910327Sarjanhoitaja

Heikki Torkkeli

heikki.torkkeli@wippies.fi

0405500128

Sihteeri, rahastoshoitaja

Etelä-Karjalan edustaja

 

  

Jussi Siitonen

jussi.siitonen@ala-pekkola.fi

 

0505703811

 
    
Lentopalloliiton liittovaltuutetut  
Jaana Ylitalojaana.ylitalo@mehilainen.fi0407174159 
Pekka Törmä
hallitus@hbv.fi
0407775312
 
Merja Isomäkiisomaki@saunalahti.fi  
Simo Saros
Simo.Saros@destia.fi
0400411987
 
Minna Lehtinen

aho.miina@gmail.com

0409650424

 

Jari Vento

 Varaedustajat

     

 

 

 
Juulia Lehtonen   
Elisa Hasu   
Nina Salmijärvi
mimmu.salmijarvi@hotmail.com
0407064265
 
Iris Riihiluomariihiluoma@gmail.com0407482517 

Jussi Siitonen

Jukka Pohja

jussi.siitonen@ala-pekkola.fi

jukkapohja@phnet.fi

  
    
Lentopalloliiton hallituksessa, Etelä-Suomesta  
Nora Isomäkinora.isomaki@lentopalloliitto.fi0503123610 
Hannu Vuolahannu.vuola@lentopalloliitto.fi0440240040 
Arto Heinonen
arto.heinonen@lentopalloliitto.fi
  
Noora Moilanen
noora.moilanen@lentopalloliitto.fi
  
Ari Koskenoja
ari.koskenoja@lentopalloliitto.fi
  
    
Aluevalmentajat, pojat   
Esa Piipari KUVAesa.piipari.lp@gmail.com050 556 7694 
Juha Laurilajuhalaurila123@gmail.com0504123637 
Markku Väänänenmarkku.vaananen@intersport.fi  
    
    
Aluevalmentajat, tytöt   
Jouni Helenius KUVAjouni.helenius77@gmail.com0442316107Päävalmentaja
Marika Mentula
marika.mentula@nokia.com
0407252987
 
Riikka Lehmus
riikka.lehmus@gmail.com
0405448820
 
Vesa Kauppiweskauppi@yahoo.com0407180606 
    

Slel/Etelä-Suomen Lentopallon Aluejaosto (ei laskutusosoite!)
Valimotie 10
00380 Helsinki

Y-tunnus: 020 21 96-4

Verkkolaskut (ensisijainen laskutusosoite):
Suomen Lentopalloliitto Ry            
Etelä-Suomen Lentopallon Aluejaosto
             
003702021964 (OVT-tunnus)
Välittäjä Maventa

Paperilaskut:
Suomen Lentopalloliitto Ry            
Etelä-Suomen Lentopallon Aluejaosto              
02021964
PL 100
80020 Kollektor Scan