Yhteystiedot ja hallinto

ESLA-jaoston jäsenet, toimihenkilöt, aluetoimijat 2020

  
    
NimiS-postiPuhVastuualue
Jouni Lind
jouni.lind@saunalahti.fi
0505213305
Puheenjohtaja
Simo SarosSimo.Saros@destia.fi0400411987Varapuheenjohtaja, kilpailuryhmä, beach
Jori Ostrovskijjostrovs@gmail.com0407636283Erotuomaritoiminta
Sari Mannersuo
sari.mannersuo@kymp.net
044 545 0434
Istumalentopallo
Heikki Torkkeliheikki.torkkeli@wippies.fi0405500128Taloustoiminta
Petri Novitsky
petri.novitsky@futurist.fi
0400488048
 
Sanna Weidenbachersannasalpis@gmail.com0440802347Sihteeri
Minna Saarinen
minna-annukka.saarinen@kolumbus.fi
040 724 4912
 
Iris Riihiluomariihiluoma@gmail.com0407482517Alueleirit ja -kisat
Nina Salmijärvimimmu.salmijarvi@hotmail.com0407064265 
Jussi Siitonenjussi.siitonen@ala-pekkola.fi0505703811Etelä-Karjala yht.työ, nettisivujen kehitys

 

Toimihenkilöt

   
Pertti Kulluvaarapertti.kulluvaara@lentopalloliitto.fi0440806605Aluepäällikkö, Lentopalloliitto
Antero Tapolaantero.tapola@luukku.com0440880654Viking Line CUP, Viikkari-Beach
Kaisu Polsokaisu.polso@lentopalloliitto.fi0400910327Sarjanhoitaja
    
Lentopalloliiton liittovaltuutetut  
Jaana Ylitalojaana.ylitalo@mehilainen.fi0407174159Pk-seutu
Pekka Törmä
hallitus@hbv.fi
0407775312
Pk-seutu
Merja Isomäkiisomaki@saunalahti.fi Uusimaa
Simo Saros
Simo.Saros@destia.fi
0400411987
Kymenlaakso
Janne FlykmanJanne@xenomer.fi0505670744Päijät-Häme
Jari Vento

jari@tyokonepalvelu.fi

0400156852

Etelä-Karjala
    
Juulia Lehtonen  Pk-seutu
Mikko Parttipartti.mikko@kolumbus.fi0505993288Pk-seutu
Nina Salmijärvi
mimmu.salmijarvi@hotmail.com
0407064265
Uusimaa
Iris Riihiluomariihiluoma@gmail.com0407482517Kymenlaakso
Janne Peltonen  Etelä-Karjala
Jukka Pohjajukkapohja@phnet.fi Päijät-Häme
    
Lentopalloliiton hallituksessa, Etelä-Suomesta  
Nora Isomäkinora.isomaki@lentopalloliitto.fi0503123610 
Noora Moilanen
noora.moilanen@lentopalloliitto.fi
0440209766 
Ari Koskenoja
ari.koskenoja@lentopalloliitto.fi
05064478 
    

 

Aluevalmentajat

Päävalmentaja Jouni Helenius, yhteystiedot ks. tytöt

Pojat

   
Esa Piipari KUVAesa.piipari.lp@gmail.com050 556 7694 
Juha Laurilajuhalaurila123@gmail.com0504123637 
Markku Väänänenmarkku.vaananen@intersport.fi  
    
    
Aluevalmentajat, tytöt   
Jouni Helenius KUVAjouni.helenius77@gmail.com0442316107Päävalmentaja
Marika Mentula
marika.mentula@nokia.com
0407252987
 
Riikka Lehmus
riikka.lehmus@gmail.com
0405448820
 
Dejan Suboticdejan.subotic@fi.abb.com0503322493 

Slel/Etelä-Suomen Lentopallon Aluejaosto (ei laskutusosoite!)
Valimotie 10
00380 Helsinki

Y-tunnus: 020 21 96-4

Verkkolaskut (ensisijainen laskutusosoite):
Suomen Lentopalloliitto Ry            
Etelä-Suomen Lentopallon Aluejaosto
             
003702021964 (OVT-tunnus)
Välittäjä Maventa

Paperilaskut:
Suomen Lentopalloliitto Ry            
Etelä-Suomen Lentopallon Aluejaosto              
02021964
PL 100
80020 Kollektor Scan