Yhteystiedot ja hallinto

ESLA-jaoston jäsenet, toimihenkilöt, aluetoimijat 2022 (vastuualueet vahvistetaan)
NimiS-posti
Anna Vahe, PuheenjohtajaAnna.Vahe@gmail.com
044 3419060
Simo Saros, Varapuheenjohtaja, kilpailupäällikkö, beachSimo.Saros@destia.fi 
0400 411987
Jori Ostrovskij, Erotuomaritoimintajostrovs@gmail.com
040 7636283
Petri Viitalaas81pv@gmail.com 
050 5675698
 Heikki Torkkeli, Taloustoimintaheikki.torkkeli@wippies.fi
040 5500128
Petri Novitskypetri.novitsky@futurist.fi 
0400 488048
Sanna Weidenbacherweisann4@gmail.com 
044 0802347
Minna Saarinenminna-annukka.saarinen@kolumbus.fi 
040 7244912
Iris Riihiluoma, Alueleirit ja -kisatriihiluoma@gmail.com 
040 7482517
Nina Salmijärvi, Some-vastaavamimmu.salmijarvi@hotmail.com 
040 7064265
Jussi Siitonen, sihteerijussi.siitonen@ala-pekkola.fi 
050 5703811


Toimihenkilöt


Antero Tapolaantero.tapola@luukku.com 
044 880654
Kaisu Polso

kaisu.polso@lentopalloliitto.fi 
0400 910327

Tavoitettavissa arkisin klo 8-15, muina aikoina vain mobiilipöytäkirjaan liittyvissä kiireellisissä tilanteissa.



AluevalmentajatAvautuu uudelle sivulle


Lentopalloliiton liittovaltuutetut
Jouni Lind, PK-seutujouni.lind@saunalahti.fi 
050 5213305
Nora Isomäki, PK-seutunora.isomaki@gmail.com
050 3123610
Merja Isomäki, Uusimaaisomaki@saunalahti.fi
Simo Saros, KymenlaaksoSimo.Saros@destia.fi
Eerikka Sahlman, Päijät-Häme sportionihollola@gmail.com
Jari Vento, Etelä-Karjalajari@tyokonepalvelu.fi 
 0400 156852
VARAJÄSENET
Petri Novitskypetri.novitsky@futurist.fi 
0400 488048
Juulia Lehtonen, PK-seutu
Nina Salmijärvi, Uusimaamimmu.salmijarvi@hotmail.com 
040 7064265
Iris Riihiluoma. Kymenlaaksoriihiluoma@gmail.com 
040 7482517
Janne Peltonen, Etelä-Karjalajanne.peltonen@yahoo.com
044 3140175
Anna Vahe, Päijät-HämeAnna.Vahe@gmail.com
044 3419060


Lentopalloliiton hallituksessa, Etelä-Suomesta


Noora Moilanennoora.moilanen@lentopalloliitto.fi 
044 020966