Sarjamääräykset

Syksy 2020

 

  • kaikissa E- ja D-sarjoissa on vapaa aloitus, pakollinen yhden tai kahden käden hihavastaanotto.
  • D-ikäisten verkon korkeus on 200 cm, E-ikäisten 185 cm ja F-ikäisten verkko 165 cm.
  • myös pojat voivat pelata tarvittaessa F- ja E-ikäisissä tyttöjoukkueissa tyttöjen sarjoissa.
  • D-ikäisten sarjat pelataan 3vs3-peleinä.

 

D-pojat aluesarja

26. tai 27.9. ja 10. tai 11.10.
Lohko 1Lohko 2
Kove FlashBV
PoNMKYSalpis DP
AkatemiaKings
SmashKioskipo
PuMa (Tiikerisarja) 
2xsarjat
  
7. tai 8.11. 
Pooli 1APooli 1B
Lohko 1/1Lohko 1/3
Lohko 1/2Lohko 1/4
Lohko 2/1Lohko 1/5
Lohko 2/2Lohko 2/3
 Lohko 2/4
  
28. tai 29.11. 
Pooli 2APooli 2B
Pooli 1A/1Pooli 1A/3
Pooli 1A/2Pooli 1A/4
Pooli 1B/1Pooli 1B/3
Pooli 1B/2Pooli 1B/4
 Pooli 1B/5

 

 

D-tytöt aluesarja

26. tai 27.9. ja 10. tai 11.10. 
Lohko 1Lohko 2Lohko 3
PuMa D1 BlackPuMa D1 BlueRiU Norpat
PuMa D1 WhitePuMa D1 RedRaju
BVSalpis TiikeritKausala
KoVe DTViLePaKorPo
   
2xsarjat
   
7. tai 8.11.  
Pooli 1APooli 1BPooli 1C
Lohko 1/12. paras 2.3. paras 3.
Lohko 2/13. paras 2.Lohko 1/4
Lohko 3/11. paras 3.Lohko 2/4
1. paras 2.2. paras 3.Lohko 3/4
   
   
28. tai 29.11.  
Pooli 2APooli 2BPooli 2C
Pooli 1A/1Pooli 1A/3Pooli 1B/4
Pooli 1A/2Pooli 1A/4Pooli 1C/2
Pooli 1B/1Pooli 1B/3Pooli 1C/3
Pooli 1B/2Pooli 1C/1Pooli 1C/4
   

 

 

D-tytöt Tiikerisarja

26. tai 27.9. ja 10. tai 11.10. 
Lohko 1Lohko 2Lohko 3
EsLe HurrikaanitJaguarsRaju D2
Kimmo RedLionsKausala
GebardiEsLe TornadotKajo
PuMa E10Kimmo WhiteArsi
 Jaguaari 
   
2xsarjat
   
7. tai 8.11.  
Pooli 1APooli 1BPooli 1C
Lohko 1/12. paras 2.Lohko 1/4
Lohko 2/13. paras 2.Lohko 2/4
Lohko 3/1Lohko 1/3Lohko 2/5
1. paras 2.Lohko 2/3Lohko 3/4
 Lohko 3/3 
   
28. tai 29.11.  
Pooli 2APooli 2BPooli 2C
Pooli 1A/1Pooli 1A/3Pooli 1B/4
Pooli 1A/2Pooli 1A/4Pooli 1B/5
Pooli 1B/1Pooli 1B/3Pooli 1C/3
Pooli 1B/2Pooli 1C/1Pooli 1C/4
 Pooli 1C/2 

 

 

E-pojat aluesarja

3. tai 4.10., 31.10. tai 1.11. ja 14. tai 15.11.
KorPo
PuMa
PuMa Pro
Salpis EP
 
2xsarja
lopputurnaus yhdessä tyttöjen kanssa
14. tai 15.11.

 

 

 

 

E-tytöt aluesarja

3. tai 4.10., 31.10. tai 1.11. ja 14. tai 15.11.
NALE
PuMa Leijonat
PuMa Leopardit
ViLePa
 
2xsarja
lopputurnaus yhdessä poikien kanssa
Lopputurnaus 14. tai 15.11.
Sijat 1-4
Pojat/1
Pojat/2
Tytöt/1
Tytöt/2
 
Sijat 5-8
Pojat/3
Pojat/4
Tytöt/3
Tytöt/4

 

 

 

 

E-pojat Tiikerisarja

PuMa Gang
ViLePa
yhdessä TET- tyttöjen kanssa

 

 

 

 

E-tytöt Tiikerisarja

3. tai 4.10., 31.10. tai 1.11. ja 14. tai 15.11.
Lohko 1Lohko 2 
BVKimmo 
EsLeSalpis Tornado 
Puma KittensKausala 
PuMa GangRaju Leijonat 
ViLePaRaju Mestarit 
ViLePa  
2xsarja3xsarja 
 

Alla olevien sarjojen otsikko on linkki sarjan otteluohjelmiin.

Kaikkien turnausten järjestäjätaulukko
Ensisijainen järjestäjä on joukkue, jolla ei ole ollut yhtään turnausta järjestettävänään.

Pelipassilistat

Turnausvastaavan ohje

Säännöt

D- ja E-sarjoissa käytetään normaaleja paperisia pöytäkirjoja, tulosten ja pöytäkirjojen lähettämisohje löytyy mm. turnausvastaavan ohjeista.

SYKSY 2018

 

E-TYTÖT JA -POJAT ALUE

6. tai 7.10., 10. tai 11.11. ja 1. tai 2.12.

13 joukkuetta pelaavat lohkoissa 1x5 ja 2x4 joukkuetta 3xsarjat.

Lohko 1Lohko 2Lohko 3
TEPuMa E1 PinkTEViLePa / BlackTEKajo Jellonat
PEPoNMKYTEViLePa / YellowTEKausala/Donitsit
PEPuMa 2PEPuMaTEPaU
TENALETEPuMa E1 YellowTERaju
TEPuMa E1 Lila    

 

Kaikki joukkueet jatkavat keväällä aluemestaruussarjassa. Jos joku joukkue haluaa siirtyä kevääksi Tiikerisarjaan, tulee siitä ilmoittaa sarjanhoitajalle viimeistään 10.12.

 

E-TYTÖT TIIKERI

6. tai 7.10., 10. tai 11.11. ja 1. tai 2.12.

10 joukkuetta pelaavat lohkoissa 2x5 joukkuetta 3xsarjat.

Lohko 1Lohko 2
Kajo TikrutBV E-Ilvekset
Kausala/TimantitKove
KorPo BlackPuMa E2/Delfiinit
KorPo RedPuMa E2/Tiikerit
KiVoSalpis Blue

 

Jos joku joukkue haluaa siirtyä kevääksi  aluesarjaan, tulee siitä ilmoittaa sarjanhoitajalle viimeistään 10.12.

 

E-POJAT TIIKERI

6. tai 7.10., 10. tai 11.11. ja 1. tai 2.12.

7 joukkuetta pelaa 2xsarjan

PuMa Super 2
VanLe
KorPo Black
KorPo Red
PuMa Super
PaU
Salpis

 

Jos joku joukkue haluaa siirtyä kevääksi  aluesarjaan, tulee siitä ilmoittaa sarjanhoitajalle viimeistään 10.12.

 

D-POJAT

13. tai 14.10., 3. tai 4.11., 24. tai 25.11. ja 15. tai 16.12.

7 joukkuetta pelaavat 2xsarjan.

Arsi DP
BV DP
KaPo DP1
KaPo DP2
PuMa King
Salpis
VanLe

 

Kaikki joukkueet jatkavat keväällä aluemestaruussarjassa.

Jos joku joukkue haluaa siirtyä kevääksi Tiikerisarjaan, tulee siitä ilmoittaa sarjanhoitajalle viimeistään 10.12.

 

D-POJAT TIIKERI

13. tai 14.10., 3. tai 4.11., 24. tai 25.11. ja 15. tai 16.12.

5 joukkuetta pelaa 3xsarjan.

PaU
PoNMKY
PuMa Rangers
PuMa Titans
SV DP

 

Sarjan paras joukkue voi halutessaan siirtyä kevääksi aluemestaruussarjaan.

 

 

D-TYTÖT

13. tai 14.10., 3. tai 4.11., 24. tai 25.11. ja 15. tai 16.12.

15 joukkuetta pelaavat lohkoissa 3x7 joukkuetta 2xsarjat

Lohko 1Lohko 2
RajuBV D
MäViEsLe DT1
KajoPuMa Flash
Kajo EnergyPuMa Space
ArsiViLePa
KorPo 1PuMa Flame
Kausala/SalamatPuMa Spark

 

Kaikki joukkueet jatkavat keväällä aluemestaruussarjassa, syyskauden menestys vaikuttaa kevätkauden lohkojakoihin.

Jos joku joukkue haluaa siirtyä kevääksi Tiikerisarjaan, tulee siitä ilmoittaa sarjanhoitajalle viimeistään 10.12.

 

D-TYTÖT TIIKERI

13. tai 14.10., 3. tai 4.11., 24. tai 25.11. ja 15. tai 16.12.

18 joukkuetta pelaavat lohkoissa 2x4 joukkuetta 4xsarjat sekä 1x7 ja 1x6 joukkuetta 2xsarjat

Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4
PuMa E1 PimutEsLeKiVoRaju
NALEKaPoSuper SalpisRaju 2
KoveVanLeSalpis SmurffitStU/keltainen
BV D-KorpitViLePaSalpis LeijonatStU/musta
  KorPo 2PaU
  Kausala/PandatPaU/Tikrut
  Kausala/Unicorns 

 

Lohkojen kolme parasta joukkuetta voivat halutessaan siirtyä kevääksi aluemestaruussarjaan.