ESLA ALUEMESTARUUS BEACH VOLLEY 2018

29.7.2018

1. Elias Ketola ja Lauri Lind sekä. 2. Tiitus Laurila ja Samuel Halme sekä ohjaaja/tuomari Harri Järvenpää
1. Elias Ketola ja Lauri Lind sekä. 2. Tiitus Laurila ja Samuel Halme sekä ohjaaja/tuomari Harri Järvenpää
1. Anniina Muukka ja Sara Sinisalo, 2. Nea Iisakkala ja Aino Ostrovskij sekä 3. Alma Aronniemi ja Saana Katajamäki.
1. Anniina Muukka ja Sara Sinisalo, 2. Nea Iisakkala ja Aino Ostrovskij sekä 3. Alma Aronniemi ja Saana Katajamäki.
1. Joona Kivioja ja Samuel Vainio sekä 2. Jooa Havia ja Manu Asikanius
1. Joona Kivioja ja Samuel Vainio sekä 2. Jooa Havia ja Manu Asikanius
1. Bruno Kerman/ Kaspar Lauronen, 2. Leo Nykänen/ Otso Nykänen, 3. Kasperi Männistö / Eetu Iisakkala.
1. Bruno Kerman/ Kaspar Lauronen, 2. Leo Nykänen/ Otso Nykänen, 3. Kasperi Männistö / Eetu Iisakkala.
1. Emiliina Heimala / Iisa Männistö, 2. Ella Fredriksson / Marina Kerman, 3. Inari Liukko / Onerva Loijas.
1. Emiliina Heimala / Iisa Männistö, 2. Ella Fredriksson / Marina Kerman, 3. Inari Liukko / Onerva Loijas.

Sijoitukset Vantaa ja Kouvola

ESLA ALUEMESTARUUSKISAT BEACH VOLLEY KOUVOLA 29.7.2018
Turnauksen parhaaksi pelaajaksi valittiin Anniina Muukka
JOUKKUEET:
U10P
1. Lauri Lind, Elias Ketola 2-0 (16-14, 15-10)
2. Tiitus Laurila, Samuele Halme
U16P
1. Kivioja/Vainio Joona Kivioja, Samuel Vainio 2-0 (21-9, 21-5)
2. Team Jämä Jooa Havia, Manu Asikanius
U16T
1. Anniina/Sara Anniina Muukka, Sara Sinisalo
2. Iisakkala/Ostrovskij Nea Iisakkala, Aino Ostrovskij
3. Katajamäki/Aronniemi Alma Aronniemi, Saana Katajamäki
4. Julie/Veera Julie Kervinen, Veera Laurila
5. Lehtonen/Uusitalo Iida Lehtonen, Janna Uusitalo
6. Määttä/Ylänne Michelle Määttä, Erika Ylänne
7. Henell/Kortelainen Anni Henell, Noora Kortelainen
8. Arsi Katja Mäkelä, Nea Salmikivi
9. VanLe Minnea Klapuh, Elsa Aronniemi
10. Jarvanne/Paavilainen Maisa Jarvanne, Emmi Paavilainen
11. Perttulan Tähtöset Maisa Asikanus, Pihla Repo

ESLA ALUEMESTARUUSKISAT BEACH VOLLEY VANTAA 28.7.2018
Turnauksen parhaaksi pelaajaksi valittiin Leo Nykänen
U12P
1. Bruno Kerman, Kasper Lauronen
2. Leo Nykänen, Otso Nykänen
3. Kasper Männistö, Eetu Iisakkala
U12T
1. Emeliina Heimala, Iisa Männistö
2. Ella Fredrikson, Marina Kerman
3. Inari Liukko, Onerva Loijas